تبلیغات

آزادكیش - حركت ملی

نویسنده :سروش
تاریخ: سه شنبه 11 خرداد 1395 04:49 ب.ظ
پیشتر در همین وبلاگ نوشته بودم با كشتن سگهای ولگرد -به عنوان بهترین راه خلاص شدن از ایشان و تبعاتشان، در وضعیت اقتصادی كنونی كشور- اكیدا موافقم. اما این شهرداریها كه با همه ی اعتراضها و جار و جنجالها پای این كشتار ایستاده اند، چرا به فكر گدایان نیستند؟ حالا چون كشتن مقوله ای است كه نمیتوان برای انسان به راحتی به كار برد، جمع آوری گدایان را باید فروگذاشت؟! فقط كشتن است كه شهرداریها حاضرند انجامش دهند و پایش بایستند؟ آن هم چون كم هزینه ترین و راحتترین راه است؟ از طرفی بدیل كشتن، لزوما تنبل خانه ی شاه عباس نیست كه هیچ یك از ولی نعمتان این مردم حاضر نیست به این وادی درآید!
حال، گدایان خودی و وطنی را من یكی میتوانم به دیده ی اغماض بنگرم اما این گدایان پاكستانی را كجای دلمان بگذاریم؟! سالها پیش در بلوچستان كه بودم، این طایفه آنجا پیدایشان شد. مدتی بعد تا پایتخت هم پیش رفتند. همین پارسال بود كه در شهر خودم هم میدیدم ایشان را!!! این چرك و كثافتی كه این طایفه به آن آراسته اند و این وضعیت آشفته ای كه حال هر بیننده ای را به هم میزند، آیا زنگ خطری برای جامعه ما نیست؟ این فلان الدوله های ما یك دام را میخواهند به این ملك ویران وارد كنند، به درستی روزها در قرنطینه نگهش میدارند تا مبادا بیماریی منتقل كند و چیزهایی از این دست اما انسان پاكستانی كه بر خلاف نوع افغانستانیش به شرافت كار كردن و زحمت كشیدن نیز فرموده است زكی، راحت وارد میشود و شهر به شهر، جلو رفته و مملكت را تسخیر كرده است! این جماعت را كه در بلوچستان میدیدم، عرق ملّیم به قلیان میآمد و به رغم باورم، پیش چشمشان به گدایان محلی كمك میكردم!!!
مگر خیلی سخت است روزی یك هواپیمای باری، گدای پاكستانی از آسمان غبارآلود این سرزمین روانه ی دیار پاكستان* (!!!) كنیم؟ در این كار جدی كه باشیم، گدای پاكستانی میفهمد در ایران روزگاری نخواهد داشت و هوای آمدن به سرش نمیزند! اصلا همین سردار نقدی خودمان، رئیس بسیج كشور، كه دلواپس برداشته شدن تحریمها و سوگوار خرید هواپیماهای خوب خارجی است و مدعی است با پول خرید دو فروند هواپیمای ایرباس میتوان خط تولید هواپیمای 100نفره در كشور راه انداخت، را بگذاریم مسئول این حركت مهم ملی؛ حذف گدایان پاكستانی از صفحه ی روزگار كشور. هواپیمای انتقال گدا بسازد و بیاندازد توی خط. خط تولید آن حضرت و آسمان پاكستان هم پرتردد خواهد شد و امید رونق از این زاویه خواهد رفت. اگر هم چنان كه معمول چنین پرنده های خوش ساختی است، هواپیمایی سقوط كرد، نه كسی شاكی میشود نه وجدان بشریت چندان به درد میآید!


* این جماعت خود را به عجب نامی هم مسمی كرده اند! تنها نكته ی مثبتش در دیده ی تنگ من این است كه هم ریشه ی واژه و هم تركیب و هم پسوندش فارسی است.


ابزارک های وبلاگ

قالب وبلاگ

  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :