تبلیغات
آزادكیش - نامحدود

آزادكیش

نویسنده : سروش
تاریخ : چهارشنبه 4 آذر 1394 01:07 ب.ظ
همسرم تشویقم كرد كه بسته شارژ نامحدود یك ماهه از همراه اول بگیرم. آخر تماسهای تلفنی من زیاد است و مصرف شارژم بالا. خودش چند روز پیش این بسته را فعال كرده بود و با كسر 6900تومان از حسابش، یك ماه مكالمه ی نامحدود با خطهای همراه اول و تلفن ثابت دریافت كرده بود. دیشب رمز شارژ نامحدود را زدیم و پیام برایم آمد كه مبلغ 21200تومان كسر خواهد شد و اعتبار خط شما كم است (اعتبارم كمتر از 9000تومان بود)! چند بار زدیم و همین پیام به گوشیم میآمد. با همسرم، نیم شوخی، نیم جدی، گفتیم شاید همراه اول میداند كه مصرف من بالاست، برای همین مبلغ را بالا برده!
امروز از 118 تهران تلفن چهاررقمی همراه اول را گرفتم و زنگ زدم. پس از آن كه در پیچ و خمهای تلفن گویای همراه اول، دو بار به بن بست خوردم و سپس گم شدم، كلید صفر را زدم تا با كاربر گفتگو كنم. كاربر گرامی همراه اول نیز پس از شنیدن درد دل من، فرمودند كه نرم افزار از مكالمات گذشته ی شما میانگین میگیرد و بر اساس همان مبلغ مورد نیاز برای فعالسازی شارژ نامحدود را به شما اعلام میكند. و ادامه داد كه حتما مصرف شارژ شما نسبت به همسرتان بالاتر بوده كه همراه اول از ایشان مبلغ كمتری را كسر كرده و از شما بیشتر خواسته. در نهایت شگفت زدگی گفتم: مكالمه نامحدود است و هر كسی میتواند یك ماه تمام، هر چقدر خواست مكالمه كند، حالا همراه اول به كسی كه كمتر خرید داشته و كمتر به همراه اول سود رسانده، با هزینه ی كمتر این امتیاز را میدهد و از منی كه سالها مشتری پرمصرفی بوده و استم و سود بیشتری به همراه اول میرسانم، هزینه ی بیشتری میطلبد! این یعنی تبعیض. آن هم تبعیض به نفع مشتری ضعیفتر كه سود كمتری به شركت شما رسانده.
كاربر گرامی و مودب، باز هم استدلال گذشته اش را تكرار كرد و ناچار خداحافظی كردم و بی وقفه به همسرم زنگ زدم تا موضوع را به اطلاعش برسانم بلكه بار شگفت زدگی را با هم تقسیم كرده باشیم! فهمیدیم نیت همراه اول این بوده كه مشتریهای كم مصرفش را كمی دست به جیب كند و خدا بدهد بركت. همینطور فهمیدیم كه راست میگویند كه شركتهای مخابراتی یك هزینه ی اولیه ی سخت افزاری میكنند و بعدش دیگر میشود هزینه ی برقِ روشن بودن دستگاههایشان. چرا كه در مملكتی كه آنچه مفت باشد، نهایت استفاده ازش میشود* و كسی طرح مكالمه ی نامحدود را نیم خورده رها نخواهد كرد، اگر مكالمه ی كاربران برای همراه اول هزینه داشت، یا دست كم هزینه ی درخور حساب و كتاب داشت، از مشتریان كم مصرفتر، كمتر مطالبه نمیكردند.
آری، به همین راحتی. یك بسته ی یكسان به من و شما و دیگری میفروشند اما برای هر كسی نرخش متفاوت است. بستگی دارد كه همراه اول ارزیابیش از جیب شما چقدر باشد. هر چه پرپولتر، گرانتر. من كه اسم این كار را دزدی و تبعیض نمیگذارم اما نظر دیگران هم محترم است.


*به قول ما بژنوردیها؛ مفت باشه، كفت (كوفت) باشه.


یکشنبه 8 آذر 1394 03:49 ب.ظ
159
سروش :
سپاس
شنبه 7 آذر 1394 06:02 ب.ظ
اتفاقی، مطلبی ر در سایت روز نو دیدم كه اونجا هم طرح مكالمه ی نامحدود همراه اول ر زیر سوال برده بود. اما گویا اونها هم در جریان فرمول طرح نبودن. فقط متوجه تفاوت مبالغ درخواستی همراه اول برای فعال كردن طرح شده بودن. اون هم فكر كرده بودن كه به علت گذشت زمان بوده. براشون نظر گذاشتم و به وبلاگ خودم هم ارجاع دادم.
roozno.com/fa/news/168147/سوء-استفاده-همراه-اول-از-مشتری-مداری-عكس
سروش :
سایت روز نو عنوان و محتوای مطلبش ر عوض كرده اما نظر من ر برای مطلب تغییر یافته ش منتشر كرده كه بخشی از نظر من با تصحیحی كه انجام دادن، بی معنی میشه.
پنجشنبه 5 آذر 1394 09:31 ب.ظ
درود
سروش جان ببین صدای صنوبر هم درآمد و میگه پیست نمیشه.حالا چی میگی؟
سروش :
والا چی بگم؟ من تنظیمات وبلاگ ر نگاه کردم، باش چخارتمدم!
پنجشنبه 5 آذر 1394 07:46 ب.ظ
من هیچ وقت به هیچ ایده یا طرح یا پیشنهاد دستگا های دولتی، وقتی که تحت نظارت باشند، نتوانسته ام اعتماد گنم! حالا که اوضاه به قول دوستی، "هرکسی هرکسی است!"!
سروش :
جزا نتوانسته اید اعتماد کنید؟
پنجشنبه 5 آذر 1394 07:07 ب.ظ
سلام. آدم میمونه بخنده یا گریه کنه به حال این وضع...
سروش :
میان گریه میخندم كه چون شمع اندر این مجلس
زبان آتشینم هست و لیكن درنمیگیرد...
پنجشنبه 5 آذر 1394 01:42 ب.ظ
1- منم متقابلن متشکرم
2- این عکس بالای وبلاگتون خیلی دلمو به درد آورد. ببینید ما آدما برای مهار کردن این حیونای نجیب و زبون بسته چطور میله ی آهنی توی دهان و زنجیر در بینی شان میکنیم.
سروش :
1. خواهش میكنم.
2. در دوره ای كه در بلوچستان بودم، میدیدم گاوهایی ر كه تریلی تریلی از پاكستان وارد میشدن. من هم كه موجود گاودوستی بوده و استم، در كنار رودخانه ی سرباز، از یكی از این برادران گاو كه به میله ی تریلی بسته شده بود، عكس یادگاری انداختم.
پنجشنبه 5 آذر 1394 09:48 ق.ظ
سلام
دو مطلب
1- لطفا ستینگ وبلاگ را در بخش کامت ها جوری تنظیم فرمایید که در کادر "متن نظر" بتوان نوشتاری را پیست(چسباندن) نمود.
2- پیشنهاد میکنم نامه فارسی وبلاگ خودرا از "آزادکیش" به "کیش آزاد" تغییر دهید. اولی آدم را فوران به یاد منطقه آزاد کیش میاندازد
ببخشید صرفن یک پیشنهاد است.
سروش :
سپاس از عنایت شما.
1. تنظیمات وبلاگ را جست و جو كردم اما به نفهمیدم كه باید چه بكنم!
2. خیلی با مزه بود. تا حالا به این نكته پی نبرده بودم! اما هم این كه نه ساله این اسم رو دارم و هم این كه از برعكسش روانتره، عوضش نمیكنم. سپاس از پیشنهادتون.
پنجشنبه 5 آذر 1394 08:58 ق.ظ
از اونجاییکه معتقدم امکان نداره طرح و بسته ای به نفع کاربران داشته باشن، فعال نکردم.
تحلیل جالبی بود دست به جیب کردم کاربران کم هزینه تر!
سروش :
البته من اشتباه كردم. "دست به جیب كردن كاربران كم مصرف" دقیق و درست نیست. از من مبلغ 21200تومن خواسته شد تا مكالمه ی نامحدودم را فعال كنند. یعنی همراه اول میداند برای منی كه 30-40تومن و بیشتر در ماه مكالمه و خرج تلفن همراه دارم، میارزد كه چنان رقمی را پرداخت كنم تا مكالمه ی نامحدود گیرم بیاید. این طرح، یعنی دست به جیب كردن همه، به ویژه كم مصرفترها.
چهارشنبه 4 آذر 1394 10:09 ب.ظ
من که کلا سر از کار همراه اول در نیاوردم..اصلا نمیدانم این مبلغ صورتحساب از کجا پیدا میشود.در ماه خیلی کم مکالمه تلفنی دارم اما هزینه کمتر از بیستت و چند هزار تومان نمیشود.
سروش :
همراه اول به شما ارادت دارد.
چهارشنبه 4 آذر 1394 07:51 ب.ظ
درود
سروش جان تا بوده چنین بوده و هست مگر نمی دانی(گویا یک بار این موضوع رو گفتم) در بانک ها هم چنین است اما از نوع دیگرش کسی که وام میگیرد و به بانک سود می دهد همیشه باید پیش رئیس و کارمند مربوطه گردنش کج باشد چون به بانک سود می رساند و کسی که سپرده گذار است و از بانک سود میگیرد همیشه کنار جناب رئیس نشسته و چایی می نوشد.
اینجا ایران است نه برگ چغندر!!!!
سروش :
چهارشنبه 4 آذر 1394 05:39 ب.ظ
اشتراک تجربیات شخصی هم خواندنی و هم برای افزایش درک دیگران خوب است و ما هم استفاده کردیم برادر.
سروش :
خواهش میكنم. محبت دارین.
چهارشنبه 4 آذر 1394 05:17 ب.ظ
كارشون درسته. میدونن برای منی كه قطعا در ماه بیش از سی تومن مصرف دارم، میصرفه كه 21200تومن بدم و طرح ر به دست بیارم. اما همین كارشون خیلی كثیفه.
چهارشنبه 4 آذر 1394 01:09 ب.ظ
واقعا آدم نمی دونه بخنده یا گریه کنه! بقول شما اسمش رو نمیشه کلاه برداری گذاشت چون کاملا مشخص و واضحه که چه اتفاقی برای جیب شما می افته! اما ناعادلانه و از سر قدرنشناسی ست. دلزده و ناراحت میشی از این رفتار ها اما کاری از دستت برنمیاد
سروش :
بله، دقیقا حق با شماست. آدم در این حركت همراه اول، واقعا در میماند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر